rodzina 500 plus


Wiadomości z życia Gminy

zmień rozmiar:

ranking samorzadow 2016Już po raz 12. „Rzeczpospolita” nagrodziła najlepsze polskie samorządy.  Najlepsze, czyli te, które dbają o efektywny rozwój swoich gmin i miast, a także starają się podnosić jakość życia mieszkańców przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa finansowego.

Istotne kryteria oceny miast i gmin wg rankingu to: efektywny rozwój, dbałość o jakość życia mieszkańców oraz dobry stan finansów. Spośród 2479 gmin w Polsce, w tym 1571 gmin wiejskich, do etapu finałowego zakwalifikowało się 565  samorządów.  W tej grupie znalazło się 65 miast na prawach powiatu, 250 gmin miejskich i miejsko – wiejskich oraz 250 gmin wiejskich, w tym nasza Gmina.

Gmina Sypniewo, znalazła się w gronie najlepiej pozyskujących środki unijne gmin w Polsce,  na wysokim 30 miejscu. Nasza Gmina dzięki realizacji wielu projektów i zadań przy udziale środków unijnych staje się na wskroś europejskim samorządem.

Zestawienie powstało na podstawie danych o przychodach z funduszy UE oraz na podstawie wielkości przyznanego samorządom wsparcia unijnego z krajowych i regionalnych programów operacyjnych zarówno na lata 2007 - 2013, jak i 2014 - 2020. tj. „Infrastruktura i środowisko”, „Kapitał ludzki”, „Innowacyjna gospodarka”, „Rozwój Polski wschodniej”, „Pomoc techniczna”.


(w załączeniu szczegółowa tabela rankingu „Europejski samorząd”).

Urząd Gminy w Sypniewie
ul. Ostrołęcka 27
06-216 Sypniewo

tel.:  29 717-77-83
fax.: 29 717-78-16
e-mail: gmina@sypniewo.pl
______________________

  plakat a3

  

 

 

numery kont baner

 

 


 

 

rodo

 

 

program pos banner ogolny 200x300

ePUAP logo ESP

Znalezione obrazy dla zapytania: bip png

oie yu2kfIRNtKGE

ohp

zielona-linia

eure

Wykorzystujemy ciasteczka (cookies) w celu gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu. Stosowane przez nas pliki typu cookies umożliwiają utrzymanie sesji po zalogowaniu. Można wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Akceptuję cookies z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information