rodzina 500 plus


Wiadomości z życia Gminy

zmień rozmiar:

dozynki powiatowe 2016 001W dniu 4 września 2016 r. odbyły się Dożynki Powiatu Makowskiego. Uroczystość miała miejsce na uroczysku w Świętej Rozalii (parafia Szelków). Dziękczynną mszę Świętą celebrował jego ekscelencja ks. biskup Tadeusz Bronakowski. Starostami dożynek byli Państwo Szczepańscy zam. Pomaski Wielkie (gmina Szelków), którzy przekazali symboliczny bochen chleba na ręce Starosty Makowskiego Pana Zbigniewa Deptuły. Włodarze poszczególnych Gmin zostali poproszeni do obrzędu dzielenia się chlebem z uczestnikami uroczystości.

Niedzielne święto było okazją do podziękowania Bogu za plony, a rolnikom za ich ciężką wytrwałą pracę. Na dożynkach nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej Gminy, w uroczystości udział wzięli: Wójt Jarosław Napiórkowski, Przewodniczący Rady Gminy Pan Marek Chrzanowski, z-ca Przewodniczącego Pan Leszek Biedrzycki, przedstawiciele sołectwa Majki Tykiewki, którzy w tym roku wykonali wieniec - za co składamy Pani sołtys Dorocie Majkowskiej serdeczne podziękowania. W dożynkach udział wzięły przedstawicielki trzech Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie Gminy: z Sypniewa, Gąsewa Poduchownego, Mamina. Dożynki to okazja do uhonorowania rolników i innych osób, którzy swoją pracą przyczyniają się do rozwoju gospodarczego ziemi makowskiej. W tym roku honorową odznaką „Zasłużony dla rolnictwa” na wniosek Starosty Makowskiego została odznaczona mieszkanka naszej gminy, Pani Agnieszka Kochanowicz zamieszkała w Dylewie.

Uczestnicy uroczystości mogli skosztować potraw regionalnych przygotowanych przez Panie z kół gospodyń wiejskich z różnych gmin. Na miejscu była też wystawa maszyn rolniczych. Nie brakowało również atrakcji dla najmłodszych.


dozynki powiatowe 2016 001 dozynki powiatowe 2016 002
dozynki powiatowe 2016 003 dozynki powiatowe 2016 004
dozynki powiatowe 2016 005 dozynki powiatowe 2016 006
dozynki powiatowe 2016 007 dozynki powiatowe 2016 008

Urząd Gminy w Sypniewie
ul. Ostrołęcka 27
06-216 Sypniewo

tel.:  29 717-77-83
fax.: 29 717-78-16
e-mail: gmina@sypniewo.pl
______________________

  plakat a3

  

 

 

numery kont baner

 

 


 

 

rodo

 

 

program pos banner ogolny 200x300

ePUAP logo ESP

Znalezione obrazy dla zapytania: bip png

oie yu2kfIRNtKGE

ohp

zielona-linia

eure

Wykorzystujemy ciasteczka (cookies) w celu gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu. Stosowane przez nas pliki typu cookies umożliwiają utrzymanie sesji po zalogowaniu. Można wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Akceptuję cookies z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information